Системи мультимедіа
У технічній літературі часто зустрічаються різні визначення поняття «мультимедіа». Найбільш повно відображає суть питання наступне: мультимедіа - це комп'ютерна інформаційна технологія, що дозволяє об'єднувати в комп'ютерній системі текст, звук, графічні зображення і анімацію.

Поява можливості роботи з новими видами інформації призвело до того, що комп'ютер у мультимедійному виконанні став універсальним пристроєм, який перероблює різні види інформації. У її число входить:
Числова інформація: цілі зі знаком, цілі без знака, числа з фіксованою і плаваючою крапкою, двійковій-десяткові числа.
Логічна інформація, яка представлена у вигляді логічних змінних True і False (які кодуються як 1 і 0).
Символьна інформація, представлена у вигляді скан-кодів клавіатури, кодів ASCII, Windows 1252, ANSI, кодів форми символів і полів змінної довжини.
Аудіоінформація (монотонний звуковий сигнал (меандр) - рівномірний і затухаючий; мелодія - гармонійна послідовність монотонних звукових сигналів різної частоти і тривалості; акорд - суміщена в часі суміш монотонних звукових сигналів; звукові ефекти; мова).Вся аудіоінформація (на відміну від попередніх типів) має динамічний характер. Вона існує тільки у режимі реального часу; її не можна зупинити для більш докладного вивчення. Якщо змінити масштаб часу, аудіоінформація спотворюється. Це властивість іноді використовується для отримання звукових ефектів.
Відеоінформація: статична і динамічна.
             Статична відеоінформація включає штрихові малюнки (до яких відносяться графіки, креслення, таблиці) і напівтонові малюнки, в яких форма предметів передається яскравістю, освітленістю, кольором. Малюнки діляться на плоскі (двомірні) та об'ємні (тривимірні) і можуть бути монохромними або кольоровими.
Для точності передачі зображення істотне значення має роздільна здатність зчитуючої або відтворюючої апаратури, яка оцінюється кількістю найменших елементів зображення на одиницю довжини.
             Динамічна відеоінформація - це фільми (відео-, мульт-і слайд-фільми). В їх основі лежить послідовний показ на екрані окремих кадрів виведення у відповідності зі сценарієм. Тому процес обробки динамічної відеоінформації часто називають «редагуванням сценаріїв». Динамічна відеоінформація використовується або для передачі рухомих зображень (анімація), або для послідовної демонстрації окремих кадрів виводу (слайд-фільми).